Kimusubi Aikido Organizasyonu | Çocuk Aikido Etkinlikleri
Sensei İLKER BAKIŞKAN yönetiminde Uluslararası Kimusubi Aikido Organizasyonu resmi web sitesi
aikido, aikido dersleri, istanbul aikido, çocuk aikido, anadolu yakası aikido, aikikai, ilker bakiskan, kimusubi aikido, seishiro endo,
20
post-template-default,single,single-post,postid-20,single-format-video,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-16.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Çocuk Aikido Etkinlikleri

Çocuk Aikido Etkinlikleri

Çocuk aikido dersleri yetişkin aikido eğitiminden çok farklı bir müfredata sahiptir. Öncelikle çocukların psikolojik dünyasına zarar verebilecek hiç bir kelime dahi (dövüşmek, kavga etmek, zarar vermek vb.) eğitim sürecinde kullanılmaz. Çocuklar en etkin savunma tekniklerini dahi bir jimnastik figürü öğrenircesine barışçıl duygular içerisinde çalışıor.

Medeni cesareti yüksek profesyonel bir savaş sanatları ustası olma yolunda hitabet, beden dili, doğru postür kullanımı, dikkat ve farkındalık çalışmaları, farkındalık egzersizleri yanı sıra her ders sonunda beceri ve koordinasyon parkurlarında fiziksel kuvvet, denge ve koordinasyon becerilerini en üst seviyeye taşıma imkanı bulabilecekleri özel çalışmalara tabi tutulurlar.

Küçük yaş döneminde hiçbir çocuk bu bana gelecekte yararlı olacak düşüncesi ile bir branşa yönelmesi söz konusu değildir. Bu uzun eğitim sürecince çocularımız eğitim aldıkları alanı doğal yaşam alanı olarak benimseyebilmeli, öğretmenlerini ailelerinin bir parçası olarak görebilmeliler ki elinden tuttuğumuz çocuğumuzu sanatında en üst noktalara kadar taşıyabilelim.
Bu nedenle dojo olarak tanımladığımız eğitim aldıkları bu alanı onların sosyalleştikleri, çeşitli oyunlar oynadıkları, film izleyip yemek yedikleri yani hayatlarında keyif aldıkları birçok etkinliği yaşadıkları bir alana dönüştürürüz. Bu suretle 6 yaşında çocuk gurubuna aldığımız öğrencimizi yetişkin guruplarına taşıyıp dünya standartlarında profesyonel bir üstada dönüştürebiliyoruz. Haberimizde etkinlikleirmize dair birçok görsele ulaşabilirsiniz.

 

No Comments

Post A Comment