Kimusubi Aikido Organizasyonu | Çocuk Aikido
Sensei İLKER BAKIŞKAN yönetiminde Uluslararası Kimusubi Aikido Organizasyonu resmi web sitesi
aikido, aikido dersleri, istanbul aikido, çocuk aikido, anadolu yakası aikido, aikikai, ilker bakiskan, kimusubi aikido, seishiro endo,
16463
page-template-default,page,page-id-16463,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-16.5,qode-theme-bridge,transparent_content,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Çocuk Aikido

Cocuk Aikido

_R9A9189

Genel anlamda sporun bir eğitim aracı olarak çocuğun gelişiminde büyük rol oynadığı bilinmektedir. Sportif aktivitelere bir ekip üyesi olarak katılmak; çocukta yardımlaşma, beraber çalışma, diğer ekip elemanlarına ve oyun düzenine saygılı olma gibi duyguları geliştirmektedir.

Sistemli ve kurallı spor etkinliği içinde kendini geliştirmeye yönlendirilen çocuk, güçlü ve dengeli bir fiziksel ve mental yapıya sahip olacaktır. Kimusubi Aikido Okulu olarak çalışmalarımız çocuklarımızın fiziksel ve mental gelişimlerini mümkün kılacak şekilde dizayn edilmiştir. Disiplinli ancak bir o kadar da eğlenceli bir sistem içerisinde motor becerilerini ve farkındalıklarını geliştirirken, zihinleri üzerindeki hakimiyetleri artacak zihin ve beden koordinasyonunu maksimum seviyeye ulaştırma imkanı bulacaklardır.

Aikido dersleri mizde ayrıca meditatif uygulamalara, hitabet ve beden dilini etkin bir şekilde kullanımını çeşitli oyunlarla öğreten ek programları da içermektedir. Tüm bu etkilerin yanı sıra aikido insana, doğaya ve tüm evrene saygı duymayı, çevresiyle ve en önemlisi kendisi ile barış içinde olmayı sağlamaktadır.

.

Okyanus Kolejleri Bahçeşehir -Beylikdüzü – Çekmeköy – Sancaktepe – Ataşehir Kampüsleri Aikido eğitimi organizasyonumuz tarafından verilmektedir.